Pláž Mala Duba

  Malá Duba ...a co zdraví?
          Domu    Rezervace    O Chorvatsku    Kontakt      

Apartmány Vjeko Mala DubaVýlet lodiPlachetnicePláž v Male Dubě   CvičeníVilaCvičení z balonem   MajákMaják1Majaák2


HRVATSKA  -  CHORVATSKO
 
Důležité informace:  
   
Chorvatský autoklub
www.hak.hr
Lodní spoje
www.jadrolinija.hr
Národní banka
www.hnb.hr
Letecká společnost
www.croatiaairlines.hr
Předpověď počasí
http://www.dhmz.htnet.hr
Ceny benzinu
http://www.ina.hr/
   
 
Pro příjezd vozidlem do Chorvatska je potřebné mít řidičský průkaz a doklady k automobilu a zelenou kartu . Silnice jsou v dobrém stavu, omezení rychlosti je v osadách do 50 km/h, mimo osady 90 km/h a na dálnicích 130 km/h.
Pozor na dodržování rychlosti!!!
Největší povolené množství alkoholu v krvi je 0,5 promile. 


     Dálniční poplatky se platí na úseku Macelj - Zagreb - Split - Šestanovac, Varaždin-Čakovec. 
Čerpací stanice jsou otevřeny od 7 do 19 hodin nebo do 20 hodin každý den, v letní sezoně až do 22 hodin. Ve větších městech a hlavních mezinárodních silnicích jsou čerpací  stanice otevřeny nonstop. Cena benzinu Eurosuper 95 je cca 8 HRK za litr.  

     Chorvatskou měnou je Kuna (HRK), kterou směníte za EUR i Kč ve směnárnách (100 EUR - 720 HRK, 100 Kč - 21 HRK, uvedené kurzy jsou pouze orientační). Ve většině hotelů, restaurací a obchodů je rozšířeno placení kreditními kartami (Ametican Express, Eurocard / Mastercard a Visa).

     Obchody jsou většinou otevřeny od 7 do 12 hodin a od 16 do 20 hodin, v sezoně do 22 hodin. 

     V chorvatských restauracích si kromě obvyklé evropské kuchyně můžete dát velmi oblíbené rybí speciality na rožni, dalmatský pršut, slané sardele, ovčí sýr a podobně. 
Chorvatsko je známé i svými výtečnými víny, která jsou výsledkem dlouholeté tradice vinařství v těchto krajích. Na pobřeží jsou známá červená vína teran, merlot, kabernet, opolo, plavac, dingač, postup a z bílých jsou nejznámější malvazija, pošip, pinot, kujundžuša, muškat. Z lihovin doporučujeme lozovaču, travaricu a orahovaču. Desertní nápoje jsou prošek a maraschino. 

     Nejznámější kulturně-historické památky jsou antická aréna v Pule, palác císaře Diokleciána ve Splitu, románská města Krk, Hvar a Trogir, jedno z prvních veřejných divadel na Hvaru, Eufraziova bazilika v Poreči, Šibenická katedrála, Dubrovník - město ze 13. století s nejlépe dochovanými renesančními věžemi a hradbami. 

     Užitečná telefonní čísla: Policie 92, Hasiči 93, Záchranka 94, Pomoc na silnici 987, Chorvatský autoklub HAK - informace o stavu na silnicích 01 4640800. 


Doporučujeme Vám tuto trasu:

          ...Brno,Wien, Graz, Maribor, Macelj, Zagreb, Karlovac, Plitvice, Gračac, Knin, Sinj, Trilj, Cista Provo, Brela, Baška Voda, Makarská, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošče, Malá Duba, Blato, Drvenik, Podaca, Zaostrog, Gradac, Neum....
nebo - dálnice Macelj - Zagreb - Split - Šestanovac

...Brno,Wien, Graz, Maribor, Macelj - Zagreb - Split - Šestanovac, Brela, Baška Voda, Makarská, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošče, Malá Duba, Blato, Drvenik, Podaca, Zaostrog, Gradac, Neum....

 

 

ŠŤASTNOU CESTU - SRETAN PUT

VÍTEJTE V CHORVATSKU  -  DOBRO DOŠLI U HRVATSKU

 

 

Apartmany v Chorvatsku l agentura-rtk l www.hak.hr l Jadrolinija.hr l INA.hr l Letenky on-line l  

 

             Rezervace    O Chorvatsku    Kontakt      

Pláž Mala Duba

  Malá Duba ...a co zdraví?

All right reserved - Created by ivo © 2008